Kızarıklık karşıtı cilt bakımı

Kızarıklık karşıtı cilt bakımı

Yüz kızarıklığı: Sadece hafif bir kızarıklık, burun çevresinde kızarıklık veya yanaklarınızı bir gelincik gibi kıpkırmızı yapan türler vardır. Yüzdeki kızarıklığı nasıl azaltırsınız? Kızarıklık karşıtı cilt bakım ürünlerimizle.

Ürünleri filtrele
Ürünleri filtrele

2 sonuçlar "Kızarıklık karşıtı cilt bakımı"

DAHA FAZLASINI BUL
DAHA FAZLASINI BUL

Yüzdeki kızarıklığı tanıma

Yüz kızarıklığı çoğunlukla açık tenli bireylerde görülür. Belirtiler, yüz derisinde değişen derecelerde parlak kırmızı, bazen mor renktir. Eritroz veya yüz eritemi veya lekelenmesi olarak da bilinen bu olağandışı renk değişikliği, yüzün belirli bir bölgesinde yoğunlaşabilir: burun çevresinde kızarıklık, kırmızı yanaklar vb. veya tüm yüz üzerinde.

Bazı kızarıklıklar geçici olup flushes olarak bilinir, bazıları ise özellikle aşırı hassas ciltlerde aylarca sürebilir. Sıcak cilt, kaşıntı, yüzde kırmızı lekeler gibi çeşitli semptomlar bunlara eşlik edebilir.

Yüz kızarıklığının nedenleri

Yüzdeki kızarıklık, dermisteki ve epidermisin altındaki kan damarlarının genişlemesinden kaynaklanır.

Bu fenomen, güçlü duygulara (öfke, utanma, stres veya utangaçlık) veya dış veya iç uyaranlara yanıt olarak yüzdeki cildin aşırı ısınmasından kaynaklanabilir:

 • Alkol veya baharatlı yiyecek tüketimi.
 • Fiziksel aktivite.
 • Böcek ısırıkları.
 • Çok yüksek sıcaklıklara maruz kalma.
 • Bazı reçeteli tedaviler.
 • Menopozal sıcak basması.
 • Aşırı veya veya güneş koruması olmadan UV radyasyonuna maruz kalmak kırmızı lekelere veya güneş yanığına neden olur.

Çeşitli durumlar da yüzde kırmızı lekelere neden olabilir:

 • Alerjiler reaktif cilt belirli agresif deterjanlara veya kozmetiklere karşı.
 • Rosacea veya couperose, yanaklarda ve burunda, daha sonra alın ve çenede kızarıklık ile kendini gösteren kronik bir durumdur.
 • Akne iltihaplı noktalar nedeniyle yüzde kırmızı lekelere neden olabilir.
 • Ürtiker, dermiste kırmızı papüller ve lekeler şeklinde lezyonlar olarak kendini gösterir.
 • Seboreik dermatit, yüzün ve başın (kafa derisi) yağlı kısımlarında kırmızı lekeler ve pullar (küçük kepekler) oluşturur.
 • Sedef hastalığı ve egzama.

Yüz kızarıklığından nasıl kurtulursunuz?

Yüzdeki kızarıklıktan kurtulmanın ilk adımı, nedenini belirlemek ve mümkün olduğunca ortadan kaldırmaktır. Doktorunuz veya dermatoloğunuz bu konuda size çok yardımcı olacaktır.

Stresi ortadan kaldırmak için düzenli olarak rahatlamak için zaman ayırmanız, baharatlardan, alkolden, aşırı sıcaklıklardan veya güneşe maruz kalmaktan kaçınmanız gerekebilir.

Tüm faktörlerden kaçınmak o kadar kolay olmadığından, cildinizi yeniden dengelemenize ve yatıştırmanıza yardımcı olacak cilt bakım ürünleri vardır. Alkolsüz, kokusuz ürünler seçin ve bir reaksiyonu tetiklemediğinizden emin olun.

Eau Thermale Avène, cilt kızarıklığından etkilenenlerin geçici ve kronik kızarıklığı giderenbir yüz cilt bakım rutini benimsemelerine olanak tanıyan kızarıklık karşıtı cilt bakım ürünleri yelpazesi tasarladı.

Cilt bakım rutininize Antirougeurs CLEAN Soothing Cleansing Milkile yüzünüzü temizleyerek başlayabilirsiniz. Kızarıklığa eğilimli ciltleri nazikçe temizler, makyajı çıkarır ve cildin hassasiyetine uyum sağlar. Cildiniz temizlenecek, tazelenecek ve yatışacaktır. Ekstra yumuşaklık için, bir miktar Avène Termal Su Spreyiuygulayarak rutininizi tamamlayın. Hidrasyon açısından, Eau Thermale Avène kızarıklık önleyici kremler cilt mikrosirkülasyonunu kolaylaştırır, cilt reaktivitesini azaltır, dekonjesyonu giderir ve cilt dengesini korur. Cilt tipinize ve endişelerinize bağlı olarak, rosacea ve couperose için kullanabileceğiniz çeşitli kremler vardır:

 • Antirougeurs DAY Smoothing Emulsion 'un hafif dokusu hassas, karma ve yağlı ciltler için uygundur.
 • Daha zengin olan Antirougeurs DAY Yatıştırıcı Krem özellikle kuru ve çok kuru ciltler için uygundur.
 • Antirougeurs FORT Relief Concentrate kırmızı burun, elmacık kemikleri gibi belirli bölgelerdeki kızarıklık ve küçük damarları azaltmak için.

Son olarak, Antirougeurs CALM Maske'nin anında ve rahatlatıcı etkisi SOS tedavisi olarak özellikle tavsiye edilir.

Yüzümdeki kızarıklıkları nasıl gizlerim?

Kızarıklığınızı gizlemek için yeşil düzeltici stick'i bir fırça veya parmak ucunuzla uygulayın. Parfüm ve koruyucu madde içermez.

Gri bir ton elde edene kadar karıştırın. Ardından, cildinizi eşitlemek ve SPF 30 sayesinde kendinizi güneşten korumak için bir kat Kompakt Fondöten Kremi veya Sıvı Fondöten Kapatıcı (kızarıklığın yoğunluğuna bağlı olarak) ekleyin ve makyajı sabitlemek için Translucent Mosaic Powder ile bitirin.

Renkli kremleri tercih ediyorsanız, Antirougeurs UNIFY Unifying Care tek bir adımda yüzdeki kızarıklıkları veya hafif kızarıklıkları nemlendirir, düzeltir ve azaltır. Dahası, SPF 30 sizi kızarıklığınızı yoğunlaştırabilecek UVA ve UVB ışınlarından korur.

Back to top