Hassas ciltler için cilt bakımı

Hassas ciltler için cilt bakımı

Cilt hassasiyeti doğal, uzun süreli veya ara sıra olabilir, rahatsızlığa ve gerginliğe neden olabilir. Hassas cildinizin bakımı için hassas cilt rutinimizi keşfedin.

Ürünleri filtrele
Ürünleri filtrele

26 sonuçlar "Hassas ciltler için cilt bakımı"

CİLDİNİZ
CİLDİNİZ

Hassasiyet, düşük tolerans, alerji, birçoğunuz farklı derecelerde de olsa hassas bir cilde sahipsiniz.

 • 1 (current)
 • 2
 • 1 (current)
 • 2
DAHA FAZLASINI BUL
DAHA FAZLASINI BUL

Cildinizin hassas olup olmadığını nasıl anlarsınız?

Hassas cilt, çeşitli çevresel faktörlere (sıcaklık değişiklikleri, rüzgar, sert su, klor vb.) veya uygun olmayan kozmetiklere aşırı tepki verir. Karıncalanma, kızarıklık, gerginlik ve daha genel olarak günlük rahatsızlık yüzdeki hassas cildin karakteristik belirtileridir.

Cilt hassasiyeti, hasarlı bir hidrolipidik filmden ve artık işlevini yerine getirmeyen koruyucu bir cilt bariyerinden kaynaklanır. İklim koşulları, sigara veya stres gibi harici ve/veya dahili saldırganların bir sonucu olabilir veya daha basit bir şekilde doğuştan sahip olduğunuz bir şey olabilir (ince ve açık ten veya kuru cilt).

Kızarıklığa ek olarak kaşıntı da yaşıyorsanız, cildiniz atopiktir ve/veya alerjiye yatkındır (egzama, alerjenlere karşı reaksiyonlar vb.).

Hassas ciltler için cilt bakımı

Hassas ciltler için hangi makyaj temizleyicisini seçmelisiniz?

Cildiniz hassassa her gece makyajınızı temizlemeniz gerekir. Peki bunu hassas cildinize zarar vermeden nasıl yapabilirsiniz?

İlk olarak, Micellar Lotion veya 3'ü 1 arada Makyaj Temizleyiciveya hatta Tolérance EXTRÊME Temizleme Losyonu gibi durulama gerektirmeyen yüz temizleyicileri kullanın. Bu ürünler tek bir adımda makyajı çıkarır, temizler ve hassas yüzünüzü yatıştırır.

Musluk suyundaki klor ve kireç içeriği cildinizi daha da tahriş edebilir. Suyun ferahlatıcı hissinden hoşlanıyorsanız, yüzünüzdeki sert su kalıntılarını gidermek için Termal Su SpreyimizAvène veya Gentle Toning Lotion ile temizlik rutininizi tamamlayın.

Son olarak, hassas ciltler de ölü deriyi temizlemek ve cildi canlandırmak için yüz peelinginin faydalarından yararlanabilir. Gentle Exfoliating Gel kirleri giderir ve cildinizi tahriş etmeden parlaklığını geri kazandırır. Haftada bir veya iki kez, temizlikten sonra kullanın ve bu güzellik rutinini Avène Termal Suyu'nun yatıştırıcı spreyi ile tamamlayın.

Hassas ciltler için hangi yüz serumunu seçmelisiniz?

Eau Thermale Avène,hassas cildin iki yaygın endişesini gidermek için iki serum formüle etmiştir:

Hassas ciltler için hangi yüz kremini seçmelisiniz?

Cildinizin hassasiyetine uygun olarak, paraben içermeyen minimal içerikli ürünler seçmek önemlidir.

Laboratuvarlarımız hassas ciltlerin farklı ihtiyaçlarına göre uyarlanmış nemlendirici bakım ürünleri tasarlamıştır:

 • Hydrance serisindeki kremler hassas cildi nemlendirir, korur ve ışıltılı hale getirir.
 • Tolérance EXTRÊME Kremen önemli şeye odaklanır: cildinizin ihtiyaç duyduğu 7 temel bileşenle nemlendirme.
 • Canlandırıcı Matlaştırıcı Fluid gözenekleri sıkılaştırmak ve normal-karma hassas ciltlerin dokusunu düzeltmek için.
 • Cildiniz kızarıklığa eğilimliyse, Antirougeurs serisi bunu azaltmak ve önlemek için gündüz ve gece bakımları sunar.

Hassas ciltler için hangi yüz maskesini seçmelisiniz?

Haftada bir kez yüzünüze nem takviyesi yapmak ve yoğun bir şekilde yatıştırmak, hassas cildinizi şımartmanın önemli bir parçasıdır!

Yine, cilt sorunlarınıza bağlı olarak, Eau Thermale Avène hassaslaşmış cilt bariyerinize bakım yapmak için farklı yüz maskeleri sunar:

 • The Soothing Radiance Mask yüzdeki hassas ve yorgun ciltler için (yorgun yüz hatları, donuk cilt).
 • Tolérance Extrême Mask minimalist formülü ve steril ambalajı ile.
 • Antirougeurs Calm Redness-Relief Yatıştırıcı Maske kızarıklık evresindeki hassas cildi rahatlatmak ve ferahlatmak için.

Hassas ciltler için hangi fondöteni seçmelisiniz?

Hassas ciltler tarafından tolere edilebilmesi için, seçtiğiniz makyaj malzemesinin reaksiyonları veya lekeleri tetiklemeyecek şekilde güvenli olarak formüle edilmiş olması gerekir. Kaliteli bir doku aynı zamanda doğal ve uzun ömürlü bir sonuç sunacaktır.

Couvrance serisindeki Kompakt Fondöten Kremleri ve Akışkan Fondöten Kapatıcılar hassas ve aşırı hassas ciltleriçin optimum tolerans sunmak üzere kokusuz ve güneş korumalı olarak geliştirilmiştir.

Back to top