Kırışıklık karşıtı bakım Kırışıklık karşıtı bakım

Yıllar geçtikçe yüzde kırışıklıklar ortaya çıkar ve etkili bir kırışıklık karşıtı kreme ihtiyaç duyarız. Kırışıklık karşıtı bakım serisi rutini ile kendinizi şımartın.

2 sonuçlar "Kırışıklık karşıtı bakım"

VOTRE PEAU
VOTRE PEAU

Vieillissement cutané = Rides, ridules, perte d’éclat, d’élasticité. Rides profondes, perte de fermeté. Perte de densité, de vitalité.

DAHA FAZLASINI BUL
DAHA FAZLASINI BUL

Hangi yaşta kırışıklık karşıtı bir bakım ürünü kullanmaya başlamalıyım?

Söz konusu cilt yaşlanması olduğunda, hepimiz eşit değiliz. Özellikle yüzdeki kırışıklıkların görünümünü etkileyen birçok faktör olduğundanbazı insanlar diğerlerine göre daha çabuk yaşlanacaktır. Sağlıklı beslenme, yeterli uyku, ölçülü alkol ve tütün tüketimi ve hepsinden önemlisi iyi bir güneş koruması yaşlanma belirtilerini geciktirmeye yardımcı olur.  

Dolayısıyla, kırışıklık karşıtı bir bakım ürünü kullanmaya başlama yaşı konusunda kesin bir kural yoktur. Hücreler 30 yaşından itibaren daha az hızlı yenilenir, bu nedenle bu yaş en çok önerilen yaştır. Ancak gerekirse daha genç yaşta da başlayabilirsiniz. Kuru ciltlerin yağlı ciltlere göre daha çabuk lekelenme eğiliminde olduğunu biliyoruz. En önemlisi yaşınıza göre uyarlanmış bir kırışıklık karşıtı krem kullanmaktır.

Yüz kırışıklıklarından nasıl kurtulursunuz?

Hangi kırışıklık karşıtı ürünü seçmelisiniz?

Seçeceğiniz kırışıklık karşıtı ürün cilt tipinize ve kusurlarınıza bağlıdır. Yaşlanma karşıtı bakımlara başlamadan önce ikincisini yani kusurlarınıza bakım yapmak gerekir.

İnce çizgiler

Genç ciltler için, ince çizgilerin ortaya çıkmasını önlemek amacıyla anti-oksidan tedaviler öneriyoruz. A-Oxitive NIGHT Peeling Cream ilk ince çizgiler için üründür. Akşam uyumadan önce yüz ve boyuna uygulandığında, sabah cildinizin tüm ışıltısını ortaya çıkarır. Cildin en fazla yenilendiği ve yaşlanma karşıtı bakım ürününüzün içerdiği aktif bileşenlerden en fazla fayda sağlayacağı dönem olduğundan, gece saatlerinin kırışıklık karşıtı bakım ürünü kullanmak için ideal bir zaman olduğunu unutmayın.

Öte yandan, yaşlanma belirtilerinin ilk ortaya çıktığı hassas bölgelere, yani göz çevresine özellikle dikkat edin. Bir bezelye büyüklüğünde A-Oxitive Göz Çevresi Kremi parmağınızın ucuna yayın ve ardından göz çevrenize sürün. Kaşı düzeltin ve alt göz kapağına tampon hareketleri ile küçük dokunuşlar yaparak uygulayın.

Yerleşik kırışıklıklar

Daha olgun cilt tipleri, hyaluronik asit, peptitler ve antioksidan polifenoller gibi daha görünür kırışıklıklar için daha hedefe yönelik aktif bileşenlere yönelebilir. İşte yerleşmiş kırışıklıklar için önerilen cilt bakım rutinimiz:

  1. Sabahları, hassas ve karma ciltler için Physiolift Day Smoothing Emulsion veya kuru veya çok kuru ciltler için Smoothing Cream versiyonunu uygulayın. Hyaluronik asit ve anti-oksidanlar bakımından zengin olan bu kırışıklık karşıtı ürünler, daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt için cildin dokusunu iyileştirir ve daha yumuşak hale getirir.
  2. Geceleri, uyurken yüz hatlarınızı rahatlatan ve kırışıklıkları azaltan Physiolift Smoothing Regenerating Night Balm ürününü tercih edin, uyandığınızda ışıltılı bir cilde sahip olun.
  3. Physiolift Eyes ile yaşla birlikte en çok belirginleşen belirli hassas bölgeleri düzeltin. Çizgileri ve kırışıklıkları azaltırken, yaşla birlikte daha görünür olan göz altı torbalarını rahatlatır.

Sıkılık kaybı

Son olarak, olgun ciltler cildi sıkılaştırmak için kırışıklık karşıtı bir seruma ve ihtiyaçlarına daha iyi uyarlanmış özel bakım ürünlerine yönelebilirler.

Kırışıklıkları nasıl önlersiniz?

Cildinizi esnek tutmak ve kırışıklıkların görünümünü geciktirmek için bazı ipuçları:

Back to top