İçindekiler

Sıkılık kaybı ve parlaklık eksikliği: Hangi bakımlar yapılmalı?

Zamanla cilt sıkılığını kaybeder veya daha nemsiz hale gelir. Bunlar, hoş görünmediği gibi cilt için de rahatsız edici olan cilt yaşlanması belirtileridir. Cildinizin ışıltısını mümkün olduğunca uzun süre nasıl koruyabileceğinize dair uzman tavsiyelerimiz.

av_anti-age_schema_peau-jeune_peau-vieille_1x1_v2 472X472

Yüz neden sıkılığını kaybeder? 

Dermisin ne olduğunu biliyor musunuz? Epidermisin altında yer alan ikinci deri tabakasıdır. Cildin dayanıklılığından ve esnekliğinden sorumludur. Ancak yıllar geçtikçe cildin dokusu değişir ve canlılığını kaybeder. Yağ dokusu erir ve artık destekleyici rolünü oynamaz. Daha sonra yüzün hacmi ve görünümü değişir. 

A = genç cilt 
B = olgun cilt 
Cilt yaşlanması hakkında daha fazla bilgi edinin

Yüz cildi doğal yollarla nasıl yeniden sıkılaştırılır?

Biraz sıkılık kazanmak için yüzünüzün cildinin uyarılması gerekir. 

• Sabahları cilt bakım ritüelinize cildinizi temizleyerek başlayın. Bu ilk adım ölü deriyi temizleyecek ve hücre yenilenmesini kolaylaştıracaktır
• Ardından, sıkılık kaybıyla mücadelede iyi bilinen bir aktif bileşen olan hyaluronik asit bakımından zengin bir dolgunlaştırıcı bakım ürününe yönelin. Bir başka avantajı da kırışıklıkların ortaya çıkmasını önlemeye ve mevcut olanları doldurmaya yardımcı olmasıdır. 
• Pürüzsüzleştirici bir bakım ürünü uygulayarak bitirin. Parmak uçlarınızla küçük vuruşlar gerçekleştirerek dolaşımınızı harekete geçirecek ve cildinizi sıkılaştıracaksınız. 

Yaşlanma karşıtı bakım konusunda tavsiyelerimiz

av_anti-age_visage_closeup_pommettes_creme_1x1_v1 472X472

DOST (VE UZMAN) TAVSİYESİ

Yüzün alt kısmının sarkması: Ne yapmalı?

Yaş ilerledikçe cilt gevşer. Çene hattınız özellikle etkilenebilir ve size üzgün bir görünüm verebilir. Sıkılığı geri kazanmak için çene çizgisini baş ve işaret parmağınız arasında birkaç dakika sıkıştırın. Bu, kan dolaşımını artırmaya ve cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur. Cilt bakımı açısından, cildi yeniden yoğunlaştıracak ve çene çizgisini gözle görülür şekilde yeniden tanımlayacak kırışıklık karşıtı sıkılaştırıcı bir kreme yönelin.
Bir adım daha ileri gidin

Cildim neden donuk?

Yaşlanma ciltte ışıltı kaybına neden olabilir. Hücresel yenilenme bozulur, kan dolaşımı yavaşlar... Ama hepsi bu değil. 

"Exposome" terimine aşina mısınız? Vücudunuzu etkileyen tüm küçük dış faktörlerdir. 

Parlaklık eksikliği için suçlular iyi tanımlanmıştır: sigara, alkol, kötü beslenme veya uyku eksikliği cildinizi hızla griye çevirebilir. Cildin parlaklığını yeniden kazanması için yaşam tarzınıza dikkat etmelisiniz. Yeterince uyuyarak, vitamin alarak ve düzenli fiziksel aktivite yaparak. 

Cildiniz için doğru alışkanlıklar

av_anti-age_femme_senior_visage_soleil_1x1_v1 472X472

DOĞRU GÜNLÜK RUTİNİNİ BENİMSEYİN

Matlaşmış bir cilt doğal yollarla nasıl canlandırılır?

 

Cildinizi hazırlayın

Cildiniz her gün, cildinizin ışıltısını kaybetmesine neden olan kirlilik partiküllerini biriktirir. Bu nedenle, günün sonunda makyajınızı bir misel losyon ile sistematik olarak temizleyin. Yüzünüzü ince bir tabaka Termal Su Spreyi püskürterek yatıştırın.
 

Bir canlılık kürü

O halde doğru alışkanlıkları benimseyin. C vitamini açısından zengin bir parlaklık serumu ile gerçek bir canlılık kürü tercih edin. Sabah ve akşam yüzünüze birkaç damla uygulayın. Hafifçe masaj yaparak dolaşımınızı harekete geçireceksiniz. Matlaşmış bir cilt gözleri de içerdiğinden, uygun bir cilt bakımı ile yüz hatlarınızı canlandırın. Canlandırıcı bir besleyici krem ile vitamin depolayın. Son olarak, geceleri yenileyici bir bakımla cildinizin ışıltısını geri kazanmasına yardımcı olun. 
 

Aynı aralıktan

CILT YAŞLANMASINA KARŞI ÇÖZÜMLERİMİZ

Cilt yaşlanması belirtilerini azaltmak için Eau Thermale Avène cilt bakım ürünleri

A-OXitive SERUM Antioxidant Defense Serum

A-OXitive SERUM Antioxidant Defense S...

Düzeltir - hidratlar - yeniden doldurma

PhysioLift DAY Pürüzsüzleştirici Krem

PhysioLift DAY Pürüzsüzleştirici Krem

Düzeltir - Parlaklığı artırır - yeniden doldurma

Back to top