İçindekiler

Kırışıklıklar, sıkılık kaybı, parlaklık: cilt yaşlanması nasıl önlenir?

"Tedbir tedaviden iyidir"... Bu sözü hiç duydunuz mu? Bu aynı zamanda cildinizi yaşlanmaya karşı korumak için de geçerlidir. Doğru alışkanlıkları benimseyerek kırışıklıklar gibi zamanın belirtilerinin ortaya çıkmasını geciktirebilirsiniz. Yaşlanma karşıtı bakım, sağlıklı yaşam... İşte uzman tavsiyelerimiz.

Cilt yaşlanması: hangi faktörler dikkate alınmalıdır?

Fark edilmese bile, cilt yaşlanması 25 yaş gibi erken bir yaşta başlar. Bu yüzden hemen harekete geçmelisiniz. Harekete geçmek, evet, ama neden? Çünkü cilt yaşlanmasından sorumlu çeşitli faktörler vardır.

  • Genetik gibi değiştirilemeyen iç faktörler;
  • Serbest radikallerin salınımını kolaylaştıran ve cilt yaşlanmasını hızlandıran dış faktörler (güneşe maruz kalma, beslenme vb.). Bunlar, doğru alışkanlıkları ve doğru cilt bakımını benimseyerek müdahale edebileceğiniz faktörlerdir.

Doğru hareketler, adım adım.

av_anti-age_femme_laver_visage_1x1_v1 720x720

İlk adım: cilt hijyeni

Yüzünüze bakım yapmak, cildinize daha uzun süre genç kalmasına yardımcı olacağınıza dair verdiğiniz bir sözdür. Ve başlamak için asla çok erken değildir. Günlük olarak üç alışkanlık cildinizi taze tutmanıza yardımcı olacaktır:

  • Temizleyin. Sabahları, cilt tipinize uygun bir cilt bakım ürünü ile fazla sebumu ve ölü cilt hücrelerini temizleyin. Bu hareketi, ölü hücreleri ortadan kaldırmanın yanı sıra hücre yenilenmesini de teşvik edecek haftalık bir peeling ile tamamlayın (neden hafta sonu dinlenirken olmasın?).
  • Makyajınızı temizleyin. Bu adımı çoğu zaman ihmal etme eğilimindeyiz... Bununla birlikte, cildimizin nefes almasını sağlamak ve kırışıklıklara zemin hazırlayan hızlı su kaybını önlemek için gereklidir.
  • Nemlendirin, cildiniz olgunlaştıkça susuz kalır. Her gün nemlendirmek cildinizi canlandırır, dış etkenlerden korur ve yaşlanma belirtilerini geciktirir!

"Cilt düşmanlarına" yakından bakış

Yaşam tarzınızı uyarlayın

Cildimizin yaşlanma şekli de yaşam şeklimizle yakından bağlantılıdır. Bazı davranışlarımız süreci hızlandıracak, bazıları ise engelleyecektir.

İçiniz rahat olsun, suçlular artık iyi tanımlanmıştır: yaşlanmayı hızlandıran güneş, cilde esnekliğini veren elastik liflerin yok olmasını kolaylaştıran sigara, serbest radikallerin bir vektörü olan stres, kötü beslenme, kirlilik, uykusuzluk ve hareketsiz bir yaşam tarzı.

Bunların hepsi müdahale edilebilecek faktörlerdir.

Cilt yaşlanmasını önlemek için “doğru alışkanlıklarımız "

av_anti-age_pictos_declencheurs_1x1_v1 720x720

UZMANIMIZDAN BİRKAÇ SÖZ

Vücudumuz ve cildimiz, hücre ve cilt yenileme döngüsü için gerekli olan yüksek oranda sudan oluşur. Bu nedenle cildin nemlendirilmesi çok önemlidir. Erken yaşlanmaya karşı ilk silahtır ve tüm yaşlanma karşıtı bakımın temelidir. Nemlendirme, güzel bir cildin ve zamanın etkilerini yavaşlatmanın anahtarıdır.

Aline StennevinBilimsel ve tıbbi uzman
av_dermabsolu_recontouring-mask_1_post_3282770145564_hd 720x720

Hangi yaşlanma karşıtı bakım ürünlerini kullanmalıyım?

Kırışıklıkların ortaya çıkmasına ve yüzün sıkılığını kaybetmesine karşı savaşmak için günümüzde yaşlanma karşıtı bakım ürünleri tüm vaatlerini yerine getirmektedir. Ama doğru olanı seçmelisiniz. Serumlar, gündüz kremleri ve gece kremleri olarak çok geniş bir ürün yelpazesi var.

İlk kırışıklıklarınızla mücadele etmek için hangi bakım ürününü seçmelisiniz? Ve kırışıklıklarınız yerleşik bir hal almışsa hangisini kullanmalı? Cildiniz sıkılığını kaybederse? Eğer 30 veya 50 yaşındaysanız hangi ürün serisini seçmelisiniz? 

Yaşlanma karşıtı cilt bakımı hakkında her şey

CİLT YAŞLANMASINA KARŞI ÇÖZÜMLERIMIZ

Cildiniz hakkında daha iyi hissetmenizi sağlamak için tasarlanmış Eau Thermale Avène ürünleri
av_physiolift_smoothing-cream_front_30ml_3282770049312

PhysioLift DAY Krem

Bu bakım ürünü yerleşik kırışıklıkları düzeltir ve cildi sıkılaştırır. Serumdan sonra uygulandığında hassas ve ince cildimde harikalar yaratıyor. PhysioLift DAY Krem’i keşfedin

SORULARINIZA CEVAPLARIMIZ

Gerçeği kurgudan ayırmanıza yardımcı olmak için buradayız

Bunu yapmayın. Güneşin UV ışınlarının cilt üzerindeki etkileri kış ya da havanın bulutlu olması durumunda da hissedilebilir. Bu nedenle, ideal olarak tüm yıl boyunca korunmanız gerekir. Ancak endişelenmeyin, her sabah güneş kremi sürmenize gerek yok. Günümüzde birçok kozmetik ürün UV filtreleri içermektedir.

Ne kadar etkili olurlarsa olsunlar her gün peeling cilt için sert olabilir. Bu tür bir ürünü haftada sadece bir veya iki kez kullanmalısınız, daha fazla değil. Bu, cildinizin hassasiyetine saygı göstermek içindir.

Evet, tabii ki. Bir ürünün etkisi, başka bir ürünün etkisini daha güçlü hale getirebilir. Ancak, aynı serideki ürünlerin kullanılması tavsiye edilir. Aktif bileşenler birlikte çalışmak ve etkinliklerini artırmak için incelenmiş ve geliştirilmiştir.

av_anti-age_jeune-femme_miroir_premieres-rides_9x16_v1

Cilt yaşlanmasını anlamak

Kırışıklıkları anlamak

av_anti-age_femme_senior_visage_soleil_9x16_v1

Cilt yaşlanmasını anlamak

Cilt yaşlanmasının diğer belirtileri

Back to top