İçindekiler

Cilt yaşlanması

Kırışıklıklar ve ince çizgiler, sarkan cilt, sıkılık kaybı: yıllar geçtikçe zaman cilt üzerinde izler bırakır. Bu durum güzelliğimizi tehlikeye atmıyor, ancak değiştirmekte olduğu çok açık! Cilt yaşlanması durdurulamasa da, basit hareketlerle yavaşlatmak veya etkilerini azaltmak mümkündür. Yaşlanmadan bahsederken cildimizde neler olduğuna bir göz atalım.

Cilt yaşlanması nedir? 

Vücudumuzun geri kalanı gibi cilt de zamanın etkilerine maruz kalır. Bu etkiler, düşündüğümüzden daha erken başlayan bir dizi olguya yansımaktadır. Cilt yavaş yavaş parlaklığını ve sıkılığını kaybeder, kırışıklıklar ortaya çıkar ve daha sonra derinleşir... Bu kötü haber. Hakkında iyi bir şey 

av_anti-age_femme_trentenaire_inquiet_rides_1x1_v1 472X472

Cilt yaşlanması

Aslında cildimiz her 28 günde bir kendini yenileme kapasitesine sahiptir. Bu süreç kademeli olarak 30 günden daha uzun bir süreye yayılır. En yaşlı hücreler birikir, yağ bezleri rollerini daha az iyi oynar, melanositlerin (cilt pigmentasyonundan sorumlu) sayısı azalır... Bu, yaşlanma olarak da bilinen cildin yaşlanma sürecidir.

Peki ne zaman başlıyor? Fark edilmese bile, bu süreç yirmili yaşlarda başlar (evet, o kadar erken!). Ve 30 yaşından itibaren, zamanın ilk belirtileri ince çizgiler şeklinde ortaya çıkabilir. 
 
 

Kırışıklıklar: cilt yaşlanmasının göstergeleri

Cilt yaşlanmasını düşündüğümüzde aklımıza ilk olarak kırışıklıklar gelir. Ve bunların en belirgin göstergeler olduğu doğrudur!

Peki bu kırışıklıklar nereden geliyor? Kırışıklıkların ortaya çıkmasını açıklayan bir değil birkaç faktör vardır. İç faktörler (genler, oksidatif stres, vb.) ve dış faktörler (güneş, tütün, kirlilik, yetersiz nemlendirme, vb.). 

Endişelenmeyin, bu konuda bir şeyler yapabilirsiniz! 
 

av_anti-age_femme_sourire_rides-expressions_1x1_v1

UZMANIMIZDAN BİRKAÇ SÖZ

Vücudumuz ve cildimiz, hücre ve cilt yenileme döngüsü için gerekli olan yüksek oranda sudan oluşur. Bu nedenle cildin nemlendirilmesi çok önemlidir. Erken yaşlanmaya karşı ilk silahtır ve tüm yaşlanma karşıtı bakımın temelidir. Nemlendirme, güzel bir cildin ve zamanın etkilerini yavaşlatmanın anahtarıdır.

Aline StennevinBilimsel ve tıbbi uzman
av_anti-age_femme_creme_visage_1x1_v1 472X472

Cilt yaşlanmasının diğer belirtileri

Geçen zamanın tek göstergesi kırışıklıklar değildir. Cilt hücrelerinin yavaşlayan metabolizması, bazı dış etkenlerle (güneş gibi) birleşerek kendilerini başka şekillerde ifade eder. Cilt ışıltısını ve cilt elastikiyetini kaybeder. Hyaluronik asit ve kolajen daha az bulunur. Sonuç? Dokular gevşer. Bu da yetmezmiş gibi, bu belirtilere cilt kuruluğu da eşlik eder.

Elbette zamanı yavaşlatamazsınız, ancak harekete geçmek için hiçbir zaman geç değildir. Parolanız: Önleme! 

Daha fazlasını öğrenin

CILT YAŞLANMASINA KARŞI ÇÖZÜMLERIMIZ

Cildiniz hakkında daha iyi hissetmenizi sağlamak için tasarlanmış Eau Thermale Avène ürünleri
AV_A-OXITIVE_Antioxidant-Defense-Serum_Font_15ML_3282770145403_3282779288453

A-OXitive SERUM - Antioxidant Defense Serum

Serideki diğer ürünlerle birlikte neredeyse bir yıldır gece ve gündüz kullanıyorum. Nemlendirir ve gözenekleri tıkamaz. A-OXitive serumu keşfedin

SORULARINIZA CEVAPLARIMIZ

Gerçeği kurgudan ayırmanıza yardımcı olmak için buradayız

Güneş cildin bir numaralı düşmanıdır. Güneşin sağlık açısından birçok faydası olsa da (özellikle ruh haliniz için), bazı olumsuz etkileri de vardır. Özellikle de aşırıya kaçıldığında…. Aslında, UV ışınları yapılandırma ile karşılaştırıldığında cilt hücrelerinin bozulma oranını artırır. Cilt bu durumda daha az dayanıklıdır.

Aynı şey. Sigara hyaluronik asidi parçalayarak kötü elastin üretimine neden olur.

Dehidrasyon cilt yaşlanmasının en önemli nedenlerinden biridir. Cildinizi nemlendirmek elastikiyetini korumasına yardımcı olur.

Back to top