İçindekiler

Yüz kırışıklıkları: kılavuz

Kırışıklıkları daha az hale getirmeye ne dersiniz? Görünüşleri bir endişe yaratabilir. Bu normaldir. . Ancak onlar da bizim ve geçmiş deneyimlerimizin bir parçasıdır. İster göz çevresinde, ister ağızda veya alında olsun, bunları önlemek veya azaltmak için doğru alışkanlıkları ve doğru ürünleri benimsemek daha iyi kabul etmenize yardımcı olacaktır. Size her şeyi anlatacağız.

av_anti-age_jeune-femme_miroir_premieres-rides-1x1_v1 472X472

Cilt neden kırışır?

Kırışıklıklar nereden geliyor? Cildimiz inanılmaz bir makinedir. Sürekli olarak yenilenmektedir. Ne yazık ki, zamanla bu mekanizmanın etkisi azalır. Cilde sıkılık ve esneklik kazandıran kolajen, elastin ve hyaluronik asit seviyeleri azalır. 

Sonuç: donuk bir cilt (ışıltıdan yoksun); kurur ve incelir, böylelikle kas dokuları gevşeyerek canlılığını da kaybeder. Kırışıklıklar ortaya çıkar ve derinleşir.

Diğer bireysel (hormonlar, kalıtım, oksidatif stres) ve yaşam tarzıyla bağlantılı faktörler de (güneşe maruz kalma, sigara içme vb.) devreye girer. 

Bu doğal olgu üzerinde etki etmek (ve yavaşlatmak) mümkün.

Göz çevresindeki kırışıklıkları azaltmak

Farklı kırışıklık türleri 

Kırışıklıklara bakış açımız değişti. Kırışıklıklar zamanın geçtiğinin bir işaretiyken, artık karakteri ve çekiciliğin bir simgesi olarak gururla taşınıyorlar! 

İki büyük kırışıklık ailesi vardır: 
• "İfade kırışıklıkları" (veya "dinamik"). Gözlerinizin köşesinde ya da gülümsemenizdeki çizgiler yaşam sevincinizin izleridir! Evet, çünkü yüzdeki belirli kasların tekrar tekrar kasılmasıyla oluşurlar. 
• "Statik kırışıklıklar" doğrudan kolajen ve hyaluronik asit kaybıyla bağlantılıdır. Boyundaki, dekolte bölgesindeki kırışıklıklar, ağız kenarlarında oluşan "marionette" çizgileri veya üst dudağın üstündeki kırışıklıklar bazı örneklerdir.

Daha fazlasını öğrenin

av_anti-age_femme_senior_bouche_rides_1x1_v1 472X472

UZMAN TAVSİYESİ

Kırışıklıklar sizi şaşırtmasın

Kırışıklıklarınızı kabul etmek, kim olduğunuzu kabul etmektir. Bunu söylemesi kolay. Sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek, görünümleriyle başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. 
Hücre yenilenme süreci yirmili yaşlarda azalmaya başlar! Evet, o kadar çabuk! Yaşınız ne olursa olsun, sağlıklı bir beslenme ve fiziksel aktivitenin yanı sıra "cilt nemlendirme refleksini" benimseyin. 
Sigaranın cildin (ve sağlığınızın) en büyük düşmanlarından biri olduğunu unutmayın. Cilde oksidatif stres uygular, bu da cildin daha hızlı kırışmasına neden olur (özellikle cildin daha ince olduğu ağız ve göz çevresinde).
Kirlilik de izler bırakabilir. Cildi koruyan hidrolipidik filmi zayıflatır ve yüksek bir oksitleyici güce sahip serbest radikaller üretir. Bununla mücadele etmek için cildinizi sabah ve akşam temizleyin. Ve tabii ki makyajınızı temizlemeyi de atlamayın. Tabi ki güneşten korunmayı da atlamayın! Sadece yüzde değil... aynı zamanda dekolte bölgesinde de! 

Dekolte bölgesindeki kırışıklıkların önlenmesi 

Alın kırışıklıklarına yakından bakış 

Alın kırışıklıkları yüzünüzde ilk ortaya çıkan kırışıklıklar arasındadır. Bunlar gerçek ifade çizgileridir, çünkü şaşırdığınızda ve kaşlarınızı kaldırdığınızda ortaya çıkarlar. Ancak size eğlenceli bir görünüm verebilecek olan gözlerinizin köşesindeki kırışıklıkların aksine, alnınızdaki kırışıklıklar yüzünüze sert bir görünüm verebilir. 

Bu nedenle, ellili yaşlarınızda daha belirgin hale gelmelerini önlemek için mümkün olan en kısa sürede harekete geçmelisiniz. İçiniz rahat olsun, çözüm bizde. 

Alın kırışıklıkları hakkında her şey

av_anti-age_femme_etonnee_rides-front_1x1_v1 472X472

KIRIŞIKLIKLARA KARŞI NE YAPMALI?

Yaşıma göre hangi kozmetik bakım ürünlerini kullanmalıyım?

Genç ciltlerin bile önleyici bakıma ihtiyacı vardır

Genç ciltler için, önleyici olarak bir anti-oksidan bakımı tercih edin, akşamları uyumadan önce yüz ve boyuna (dekolte bölgesi dahil) uygulayın: çünkü cildin yenilendiği zaman akşamdır. Göz çevresi gibi ilk kırışıklıkların ortaya çıktığı hassas bölgeleri de unutmayın.

Ya kırışıklıklarım yerleşik hale gelmişse?

Daha hedefe yönelik ürünlere yönelin. Cildinizi sıkılaştırmak için kırışıklık karşıtı bir serum uygulayarak başlayın. Bu, daha belirgin kırışıklıklar için mükemmeldir. Ardından, her sabah cildinizin dokusunu geliştirecek hyaluronik asit ve anti-oksidanlar açısından zengin bir bakım ürünü uygulayın. Geceleri, yüz hatlarınızı rahatlatan yenileyici bir bakım tercih edin.

 

av_anti-age_femme_senior_sourire_rides-nasolabiales_1x1_v1 472X472

Derin kırışıklıklara yakından bakış 

Zamanla kırışıklıklar kalıcı olarak yerleşebilir ve derinleşebilir. Bunlar çoğunlukla ifade çizgileridir. Bunları düzeltmek için estetik prosedürler (hyaluronik asit gibi dolgu maddelerinin enjeksiyonu, hatta lazerler veya peelingler) çok etkilidir. 

Ancak kozmetik bakım ürünleri de yardımcı olabilir. Hyaluronik asit ve retinol ile zenginleştirilmiş cilt bakım ürünleri kırışıklıkları doldurmaya ve cildi sıkılaştırmaya yardımcı olur. 

Derin kırışıklıklar nasıl azaltılır?

Aynı aralıktan

KIRIŞIKLIKLARA KARŞI ÇÖZÜMLERİMİZ

Kırışıklıkların görünümünü azaltmak için tasarlanmış Eau Thermale Avène cilt bakım ürünleri

PhysioLift SERUM Pürüzsüzleştirici Dolgunlaştırıcı Serum

PhysioLift SERUM Pürüzsüzleştirici Do...

Düzeltir - Derin kırışıklıkları azaltır - yeniden doldurma

PhysioLift DAY Pürüzsüzleştirici Krem

PhysioLift DAY Pürüzsüzleştirici Krem

Düzeltir - Parlaklığı artırır - yeniden doldurma

PhysioLift NIGHT Pürüzsüzleştirici Yenileyici Gece Balmı

PhysioLift NIGHT Pürüzsüzleştirici Ye...

Derin kırışıklıkları azaltır - sıkılaştırır - yeniler

Back to top