İçindekiler

Yaşlanma karşıtı doğru alışkanlıklar: tavsiyelerimiz

Cildinize uyarlanmış cilt bakım ürünlerine yatırım yapmak iyi bir şeydir. Bunları doğru alışkanlıklarla birleştirmek daha da iyi! Güneş, egzersiz, uyku, beslenme, masaj... İşte yaşlanma karşıtı bir yaşam tarzı benimsemek için bazı ipuçları!

av_anti-age_pictos_declencheurs-2_1x1_v1 672x672

Oksidatif stresi sınırlayın: kendinizi güneşten koruyun... ve yürüyün!

Cilt yaşlanması kısmen genetik olarak programlanmıştır. Ancak aynı zamanda yaşam tarzımızın neden olduğu ve buna karşı harekete geçmenin mümkün olduğu oksidatif stresin bir sonucudur.

Bu nedenle, cildinizi tüm yıl boyunca güneşten korumak, benimsenmesi gereken ilk iyi alışkanlıktır; çünkü güneş, cilt yaşlanmasının ana hızlandırıcısıdır ve kirlilik bu konuda onu yakından takip eder.

Oksidatif stres ayrıca uykusuzluk, psikolojik stres ve fiziksel aktivite eksikliğinden de kaynaklanır... Temiz havada günde sadece 30 dakika yürümek bu etkileri azaltmak için yeterli olabilir: kan dolaşımınızı canlandıracak, vücudunuzu arındıracak, toksinleri atacak, stresi azaltacak ve daha iyi uyuyacaksınız. Cildiniz ışıltılı ve sağlıklı kalacaktır. Bize şimdiden teşekkür edebilirsiniz!

Cilt yaşlanması nedir?

İyi alışkanlıklar aynı zamanda nemlendirme ve beslenmenizi de içerir!

Her gün cildinizi uygun bir cilt bakım ürünü ile nemlendiriyorsunuz. Öyleyse neden cildi içeriden nemlendirmeyelim? Günde iki litre (yaklaşık sekiz bardak) su size daha dolgun bir cilt sağlayacaktır.

Oksidatif strese karşı daha iyi direnç göstermesine yardımcı olmak için her zaman... Antioksidan açısından zengin gıdalara yönelin. Basitçe söylemek gerekirse: meyve ve sebze yemek iyi bir alışkanlıktır ve geniş bir seçeneğiniz vardır: C vitamini için turunçgiller, kivi, lahana veya maydanoz, E vitamini için zeytin veya ceviz yağı, polifenoller için kırmızı meyveler...

Cildin görünümünü iyileştirmek için gıda takviyeleri eklemek de mümkündür. Ama bu konuda önce doktorunuzdan tavsiye isteyin.

Cildin düşmanları nelerdir?

av_anti-age_femme_boire_verre-d-eau_1x1_v1 672x672

UZMAN TAVSİYESİ

Doğru alışkanlıklar edinmek için cildin kronobiyolojisini tanıyın

Cilt kronobiyolojisi, cilt bakım rutinimizin cildin ritmine uyarlanmasıdır. Cilt gün içinde dört aşamadan geçer: sabahları (cildin nemlendirilmesi gerekir); gün içinde (çoklu saldırılarla karşılaştığında çok fazla sebum üretir); akşamları (" zehirlenmiştir", cilt gölgelidir); ve geceleri (gündüze göre üç kat daha hızlı yenilenir).

Bu nedenle güzellik bakım ürünlerinizi cildinizin ihtiyaçlarına ve günün saatine göre seçmek çok doğru bir alışkanlıktır. Gündüz kremleri, serumlar ve gece kremleri kullanabilirsiniz... ve bunları uygulamadan önce makyajınızı temizlediğinizden emin olun.

Yaşlanma karşıtı bakım ürünleri hakkında bilgi edinin

CİLT BAKIM ÜRÜNLERİNİ UYGULAMAK İÇİN DOĞRU ALIŞKANLIKLAR

Bazı basit hareketlerle bakım ürünlerinizin etkilerini en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Vantuz tekniği

Gündüz veya gece kreminizi sürerek başlayın, ardından avuç içlerinizi cildinize yerleştirin ve hızlıca çekin. Cildin mikro sirkülasyonunu harekete geçiren ve cildinize taze bir görünüm kazandıran bu vantuz tekniği; yüzün yanı sıra boyun ve dekolte bölgesinde de uygulanabilir.

Yüz ve boyun için akşam şekillendirme masajı

Gece kremini parmaklarınıza alın, yüz ve boyun bölgesine uygulayın, yüzün ortasından dışa doğru yayın. Ardından yüzünüze, boynunuza ve dekoltenize parmak uçlarınızla hafif dokunuşlar gerçekleştirin ve cildinizi baş ve işaret parmaklarınız arasında hafifçe sıkıştırın. Kırışıklık çizgisi üzerinde, cildinizi baş ve orta parmağınız arasında tutun. Son olarak, boyundan başlayarak vantuz tekniğini uygulayarak işlemi tamamlayın.

 

Aynı aralıktan

CİLT YAŞLANMASINI ÖNLEMEYE YÖNELİK ÇÖZÜMLERİMİZ

Cilt yaşlanması belirtilerini azaltmak için Eau Thermale Avène cilt bakım ürünleri

PhysioLift DAY Pürüzsüzleştirici Krem

PhysioLift DAY Pürüzsüzleştirici Krem

Düzeltir - Parlaklığı artırır - yeniden doldurma

DermAbsolu DAY Sıkılaştırıcı Gündüz Kremi

DermAbsolu DAY Sıkılaştırıcı Gündüz K...

Yenilenir - yeniden yoğunlaştırır - Çene çizgisini yeniden tanımlar

Back to top