İçindekiler

Yaşlanma karşıtı aktif bileşenler ve formülasyonlar

Hyaluronik asit, kolajen, anti-oksidanlar... Yaşlanma karşıtı cilt bakım ürünleri, etkinliği kanıtlanmış aktif bileşenlerle ve biraz gizemli isimlerle doludur! Cildinize en uygun olanı seçebilmeniz için aktif bileşenlerin ve yaşlanma karşıtı formülasyonların daha net bir resmini görmenize yardımcı olacağız.

av_anti-age_ingredient_acidehyaluroniquehautpoids_5-4 472x472

Hyaluronik asit ve kolajen, doğal aktif bileşenler

Hyaluronik asit dermiste doğal olarak bulunur. Cildi nemli ve canlı tutmak için süper bir sünger görevi görür. 

Kolajen de dermiste bulunur ve lifleri de cildi desteklemeye yardımcı olur. Ancak otuz yaşından itibaren hyaluronik asit ve kolajenin doğal üretimi azalır. Cilt daha kuru, daha az sıkı hale gelir ve ilk kırışıklıklar ortaya çıkar. Bu noktada, hyaluronik asit ve kolajen üretimini artıracak ve aynı zamanda dış faktörlerin neden olduğu oksidatif stresin etkilerine karşı savaşacak aktif bileşenler ve yaşlanma karşıtı formülasyonlar içeren bakım ürünlerini tercih etmenin zamanı gelmiştir.

Cildin düşmanları nelerdir?

Yaşlanma karşıtı aktif bileşenler ve formülasyonları anlamak

Anti-oksidanlar, cildin yaşlanmasını hızlandıran kirlilik, güneş veya tütünün neden olduğu oksidatif strese karşı savaşmaya yardımcı olur. Etkileri sınırlamak için otuz yaşından itibaren C ve E vitaminleri önerilir: serbest radikalleri nötralize eder ve cildi etkili bir şekilde korurlar. 
Hyaluronik asit, kırk yaşından itibaren ortaya çıkan sıkılık kaybını ve daha derin kırışıklıkları düzeltmek için ideal aktif bileşendir. Cildi sıkılaştırmaya ve dolgunlaştırmaya yardımcı olurken, halihazırda yerleşmiş olan kırışıklıkları doldurur. 
"Olgun" cildinizin yoğunluğunu, canlılığını ve rahatlığını yeniden kazanmasına yardımcı olmak için Bakuchiol kullanın: bu bitki bazlı aktif bileşen retinol kadar etkilidir ve güçlü bir hücresel onarıcıdır. Hem kolajen hem de hyaluronik asit sentezini uyarır ve cildinizin ışıltısını geri kazandırır.

Sıkılık ve parlaklık nasıl geri kazanılır

av_anti-age_visage_closeup_bouche_rides_1x1 472x472

DOST (VE UZMAN) TAVSİYESİ

Yaşlanma karşıtı bakım rutininize takviye edici gıda ürünleri ekleyebilirsiniz.

Mükemmel bir anti-oksidan olan C vitamini kürü, kolajen üretimini artırmaya yardımcı olacaktır. Çuha çiçeği cilt hücrelerinin yenilenmesinde rol oynar ve sıkılığını kaybetmiş ciltler için uygundur. Ancak, bu takviye edici gıda ürünlerinin kullanımı önemsiz olarak değerlendirilecek bir şey değildir. Bu konuda doktorunuzla konuşmaktan ve her şeyden önce iç güzelliğinizin ana kaynağı olarak gıdaya odaklanmaktan çekinmeyin. Taze, mevsimlik meyve ve sebzeler antioksidanların ana rezervuarlarıdır.

Yaşlanma karşıtı serum nasıl çalışır?

YAŞLANMA KARŞITI AKTİF BİLEŞENLER VE FORMÜLASYONLARI DESTEKLEMEK

Günlük olarak bir serum ve bir gece bakım ürünü uygulamak, yaşlanma karşıtı gündüz bakımınızın faydalarını artıracaktır.

 

Serum

Yaşlanma karşıtı cilt bakım ritüellerinin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Ultra konsantre, hedefe yönelik bir şekilde etki eder (cildi korumak, kırışıklıkları düzeltmek veya çene çizgisini yeniden tanımlamak için) ve cildi, etkileri on kat artan yaşlanma karşıtı bakım ürünlerine hazırlar.

Gece bakım ürünleri

Cildin en iyi geceleri yenilendiğini biliyor muydunuz? Öyleyse neden gündüz bakımınızı tamamlayan aktif içerikler ve yaşlanma karşıtı formülasyonlar içeren gece bakımından kendinizi mahrum bırakasınız ki? Örneğin, retinol ve retinaldehit gibi türevleri (en etkili yaşlanma karşıtı bileşenlerden biri) gece bakım ürünlerinde bulunur.

Aynı aralıktan

CİLT YAŞLANMASINI ÖNLEMEYE YÖNELİK ÇÖZÜMLERİMİZ

Cilt yaşlanması belirtilerini azaltmak için Eau Thermale Avène cilt bakım ürünleri

DermAbsolu DAY Sıkılaştırıcı Gündüz Kremi

DermAbsolu DAY Sıkılaştırıcı Gündüz K...

Yenilenir - yeniden yoğunlaştırır - Çene çizgisini yeniden tanımlar

A-OXitive SERUM Antioxidant Defense Serum

A-OXitive SERUM Antioxidant Defense S...

Düzeltir - hidratlar - yeniden doldurma

Back to top