İçindekiler

Yaşlanma karşıtı yüz serumu: kılavuz ve tavsiyeler

Yaşlanma karşıtı bakım rutinlerinin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir: aktif bileşenlerle dolu bir serum. Doğru olan nasıl seçilir? Ne zaman uygulanmalıdır? Bunu çözmenize yardımcı oluyoruz.

av_anti-age_femme_quinquagenaire_serum_1x1_v1 672x672

Yaşlanma karşıtı serumun rolü nedir?

Serumun dokusu gündüz veya gece kremine göre daha akışkandır; cildi temizledikten sonra ve yaşlanma karşıtı bakımınızı uygulamadan önce bir pompalı şişesi veya pipetle uygulanır.

Serum derinlemesine etki eder ve cildi yaşlanma karşıtı bakım için hazırlar. Yüksek konsantrasyonlu ve mükemmel hedeflenmiş formülasyonu sayesinde etkiyi güçlendirir.

Bu nedenle, birden çok farklı serum vardır: antioksidan, nemlendirici, kırışıklık karşıtı özelliklere sahip olabilirler...

Farklı yaşlanma karşıtı bakımlar 

Her cilt için ihtiyaçlara yönelik yaşlanma karşıtı yüz serumu

Donuk ten ve ince çizgiler genellikle otuzlu yaşlarda ortaya çıkar. Bunları önlemek için oksidatif stresle, başka bir deyişle kirliliğin, güneşin veya sigaranın cildiniz üzerindeki zararlı etkileriyle mücadele etmeniz gerekir. Bu durumda, antioksidan özelliklere sahip ProVitamin C ve E ile dolu kırışıklık karşıtı bir seruma ihtiyacınız vardır. 

Daha yerleşik kırışıklıkları azaltmak ve cildinizin sıkılığını güçlendirmek istiyorsanız, cildi dolgunlaştıran ve hyaluronik asidin doğal sentezini artıran hyaluronik asitten oluşan bir kırışıklık önleyici serum seçin. Başka bir deyişle: hem yüzeyde hem de derinlemesine etki eder! 

Cilt yaşlanmasının tüm belirtilerine etki etmek için, Bakuchiol gibi yüksek toleranslı aktif bileşenlerin bir kombinasyonu sayesinde cildi yeniden dolgunlaştıran, çene çizgisini yeniden şekillendiren ve cildi canlandıran bir serum tercih edin. Doğal kaynaklı bu yeniden yapılandırıcı ajan, hassas ve reaktif cilt tipleri için retinolden daha ideal bir alternatiftir. 

Hangi yaşlanma karşıtı aktif bileşenler tercih edilmelidir?

av_anti-age_ingredient_acidehyaluroniquehautpoids_5-4 472x472

DOST (VE UZMAN) TAVSİYESİ

Sabah mı akşam mı, yaşlanma karşıtı serum uygulamak için en uygun zaman ne zamandır?

Bu arzu edilen hedefe göre değişir: Serumunuz kirlilik karşıtı bir etki ile oksidatif stresin etkisini hedefliyorsa, sabahları, yaşlanma karşıtı günlük bakımınızdan önce uygulamak daha iyidir. Aynı tavsiye, kırışıklık karşıtı serumunuz hemen gözle görülür etkileri olan pürüzsüzleştirici ve sıkılaştırıcı aktif bileşenler içeriyorsa da geçerlidir. Ancak, serumunuzun cildinizi yenilemek için derinlemesine etki etmesi amaçlanıyorsa, yaşlanma karşıtı gece bakımınızdan önce akşamları uygulamanız daha iyi olacaktır. Çünkü siz uyurken cildiniz çalışıyor!

Aktif içerikler ile ilgili bilmeniz gereken her şey

YAŞLANMA KARŞITI SERUMUNUZU UYGULAMANIN DOĞRU YOLU

İşte serumunuzun etkisini güçlendirmenize yardımcı olacak bazı basit adımlar.

 

Daha fazla sıkılık için

Yüzünüze bir doz serum uygulayın, ardından yüzünüzü ve boynunuzu canlandırmak için hafif vuruşlar gerçekleştirin. Ardından yüzün ortasından konturlara doğru (boynu unutmadan) yayın ve cildi başparmak ve işaret parmağı arasında hafifçe sıkıştırarak uyarın.

Daha fazla parlaklık için

Yaşlanma karşıtı serumu uyguladıktan sonra ürünü yüzünüze ve boynunuza hafifçe vurarak yayın ve vakumlama tekniğini uygulayın: ellerinizi yüzünüze koyun ve ardından kan mikrosirkülasyonunu uyarmak için hızla kaldırın. Sağlıklı bir ışıltı garanti!

Aynı aralıktan

CİLT YAŞLANMASINI ÖNLEMEYE YÖNELİK ÇÖZÜMLERİMİZ

Cilt yaşlanması belirtilerini azaltmak için Eau Thermale Avène cilt bakım ürünleri

PhysioLift SERUM Pürüzsüzleştirici Dolgunlaştırıcı Serum

PhysioLift SERUM Pürüzsüzleştirici Do...

Düzeltir - Derin kırışıklıkları azaltır - yeniden doldurma

Back to top