İçindekiler

Sivilce izlerinden kurtulma

Sivilceler az ya da çok inflamasyonlu lezyonlardır. İyileşmeye başlarken bazen bir iz bırakırlar: utanç verici olabildikleri için genellikle korkulan sivilce izleri. Peki bu izleri nasıl yok edebilirsiniz?

Sivilce izlerinizi azaltmak için hedefe yönelik çözümler

Sivilce izlerinizi azaltmak için hedefe yönelik çözümler

Doğru tedavi ile yüzdeki, boyundaki ve göğüsteki cilt lezyonlarınızın kaybolması muhtemeldir, bazı inatçı akne lezyonları ise silinmez izler bırakabilir. Daha az görünür sivilce izleri için, tedaviler yara izinin türüne göre uyarlanır. Tedavi, atrofik yara izleri için cerrahidir ve sıklıkla yüzey yenileme teknikleriyle desteklenir. En inatçı izler, veya hipertrofik yara izleri olarak adlandırılan yara izleri, için kullanılan yöntemler kriyoterapi, kriyocerrahi, kortikoid enjeksiyonları ve silikon pansumanlardır.

Yüzdeki izlerini nasıl yok edebilirsiniz?

Yüzdeki izlerini nasıl yok edebilirsiniz?

Yüzdeki çok belirgin sivilce izleri için dermatoloğunuz tarafından bir dizi farklı teknik (dermabrazyon, lazer aşındırma, trikloroasetik asit veya fenol ile peeling, yüzey yenileme, fraksiyonel fototermoliz) uygulanabilir. Bu adımlar, hasarlı cildin yüzeyini pürüzsüzleştirir ve neo-kollajeneze katkıda bulunur: bu kendi hücrelerinizi iyileşme için gerekli bir protein olan kolajen üretmeye teşvik eden bir süreçdir. Bu tedaviler yaklaşık on gün boyunca sosyal izolasyon ve düzenli bakımı gerektirir. 

“Onarıcı bir balsamla yapılan masaj, pigmentasyonu, ağrıyı ve kaşıntıyı azaltacak ve cilt kalınlığını, esnekliğini ve yumuşaklığını artıracaktır”.

Fransız Dermatoloji Derneği

Sivilce izleri için makyaj nasıl seçilir

Sivilce izlerinin kamufle edilmesi gizli bir şekilde yapılabilir ve doku ve renk açısından kusurun türüne göre uyarlanabilir.

 

Yüksek kapatıcılığa sahip kompakt fondöten kremleri gibi düzelticiler, kırmızı (açık ten) ve hiperpigmente (koyu ten) yara izlerini maskeler. İlk olarak, renk düzeltme, çok renkli izleri gizlice maskelemek ve bir "maske efektinden" kaçınmak için kullanışlıdır. Mavi/mor lekeler için sarı kapatıcı stick, kırmızı lekeler için yeşil kapatıcı stick ve kahverengi lekeler için mercan kapatıcı stick tavsiye ediyoruz.

 

Derin izler için, sivilce izlerinin dokusunu daha etkili bir şekilde "az görünür" yapmak için, ışığı yansıtan bir fondöten ile teninizi eşitleyin. Fondöteni bir süngerle hafifçe vurun ve içi boş izleri doldurmak için her sivilce izinin üzerine hafiifçe bej bir kapatıcı uygulayın.

 

Makyaj ipuçlarımızı keşfedin

DOST (VE UZMAN) TAVSİYESİ

Sivilce izlerinden kaçınmak: düşünmek için zaman ayırın

Sivilce izi tedavileri çok erken reçete edilmemelidir. 

İlk adım olarak 2'si 1 arada dermo-kozmetik ürünleri kullanarak cildinizle ile igilenin, cildinizin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır. Cildinizin tedaviye direnç göstermesi durumunda, yalnızca ataktan sonra, ciltte inflamasyonolmadığında başlanmalıdır. Sivilce izlerini azaltmak için tedaviye başlamadan önce, atak döneminin bitiminden birkaç hafta sonra seçeneklerinizi gözden geçirin. Bu, hastalar için her zaman kolay bir dönem değildir, ancak yara izlerinin kendi başlarına daha az görünür hale gelmesi için bir şans vermek gerekir. Çözüm daha sonra daha uygun ve daha az rahatsız edici olacaktır. 

 

av_acne_adolescente_laver_visage_1x1 472x472

Sivilce izlerinden kaçınmak: ne yapılmalı ve ne yapılmamalı

Sivilce izlerinin ortaya çıkmasını önlemek için ana noktalar şunlardır: 

  • Sivilceye meyilli ciltler için Cleanance Cleansing Gel, ,medikal tedaviler ile kurumuş hassas ciltler için Cleanance Hydra ile cildinizi günde iki kez temizleyin.
  • Hiperpigmentasyonu önlemek ve azaltmak için uygun bir krem ve cildin iyileşmesine yardımcı olmak için onarıma yardımcı bir krem kullanın.
Aynı aralıktan

Akneye meyilli cildinizin bakımı için çözümlerimiz

Cilt kusurlarına karşı tasarlanmış Eau Thermale Avène cilt bakımı

Cicalfate+ Onarıcı Bakım Kremi

Cicalfate+ Onarıcı Bakım Kremi

Yatıştırır - onarımlar - arındırır - Yatıştırıcı etki - Onarıcı etki - Cildi arındırıcı etki

Cleanance Women Gece Bakım Kremi

Cleanance Women Gece Bakım Kremi

Kusurları azaltır - Kalıntı işaretleri azaltır - Cilt dokusunu iyileştirir

Back to top