İçindekiler

Ergenlikte akneye eğilimli cildin bakımı

Akne, gençlerin yaklaşık %80'i* için hem erkek hem de kızları aynı şekilde etkileyen bir gerçektir. İyi haber şu ki, birkaç iyi hijyen ve bakım alışkanlığıyla, sivilce şiddetli değilse genellikle ortadan kalkar. Hafif ila orta derecede sivilceniz olduğunda sivilceye meyilli cilde nasıl bakacağınıza dair bazı ipuçları.

Sivilce nedir?

İlk sivilceler, sebum üretimini uyaran hormonal değişikliklerin bir sonucu olarak ergenlik döneminde ortaya çıkar. Cilt yağlı hale gelir Akne daha sonra yüz, sırt, omuz ve boyun çizgisinde gelişmeye başlar.

Genler (ebeveynlerinize sivilceleri olup olmadığını sorun), stres, sigara, kirlilik, bazı ilaçlar ve şeker açısından zengin bir beslenme gibi diğer faktörler de sivilceye katkıda bulunabilir. Kozmetikler, akne eğilimli ciltiçin özel olarak formüle edilmediklerinde de suçlu olabilirler.

Peki sivilceleri nasıl azaltabilirsiniz? Uygun bir günlük cilt bakım rutini kullanın. Çünkü akne eğilimli cilt daha fazla sebum üretir... Ve daha fazla sivilce.

Bir sürü krem denedim ama uzun vadede hiçbir şey yardımcı olmadı - sivilceler her zaman geri geldi! Eczacım her şeyi basit tutmamı ve yaşam tarzıma daha fazla dikkat etmemi tavsiye etti ve cildimin kalitesi çarpıcı biçimde arttı!

Mathilde 18 yaşında

Sivilceye meyilli ciltler için bakım: temizlik

Sivilceli cilt genellikle yağlıdır, ancak bazı tedaviler onu kurutabilir. Cildinize zarar vermeden nasıl temizleyebilirsiniz

Cildim yağlı ve hafif ila orta dereceli sivilcelerim var

Amacınız cildinizi matlaştırmak ve arındırmak olacaktır. Bunu yapmanın en iyi yolu nedir? Aşırı sebumu azaltmak ve tıkanmış gözeneklere katkıda bulunan kirleri gidermek. Sabah ve akşam hassas, sabun içermeyen bir temizleme jeli veya misel suyu kullanın.

Cildim sivilce tedavimden dolayı kuru

Cildiniz dermatoloğunuz tarafından reçete edilen tedavi nedeniyle zayıflamışsa, cildinizi daha fazla "soymamaya" dikkat edin. Sivilceye meyilli ve hassas ciltler için özel olarak tasarlanmış, cilt bariyerini onarmaya ve korumaya yardımcı olacak hassas bir temizleme kremi seçin.

Akne ile yaşamak

Sivilceye meyilli cilt için bakım: Hangi kremi seçmelisiniz?

Nemlendirici krem seçiminiz de cildinizin görünümüne bağlıdır. Cildiniz yağlı mı yoksa kuru mu?

Cildim yağlı ve birkaç sivilce var

Temizledikten sonra sıra nemlendirmede. Evet, cildiniz yağlı olsa da yine de nemlendirilmeye ihtiyacı var! Cildinizi matlaştırmak için hafif, yağsız bir gündüz kremi seçin. Nemlendiriciniz ayrıca sivilceleri önlemek ve azaltmak için komedojenik olmayan, leke önleyici bir formüle sahip olmalıdır. Emici ve temizleyici özelliklere sahip bir peeling maskesi de uygulayabilirsiniz, ancak bunu haftada iki defadan fazla kullanmayın.

Cildim sivilce tedavimden dolayı kuru

Nemlendirme aşamasına geçmeden önce küçük bir ipucu: yüzünüze termal su püskürtün! Bu, cildinizi temizledikten sonra ve sivilce tedavisi ile kuruyan cilt için özel olarak formüle edilmiş kreminizi uygulamadan önce yatıştırmaya yardımcı olacaktır. Nemlendiriciniz, hidrolipidik filmi yeniden oluşturmak ve cildinize rahatlık kazandırmak için yatıştırıcı ve besleyici olmalıdır. Cilt çok kuru olduğunda, peeling yapmaktan kaçınılmalıdır.

Akne ile yaşamak

DOST (VE UZMAN) TAVSİYESİ 

Kusurlar, daha görünür hale gelmeden önce önlem alınabilir..

Bazı yenilikçi tedaviler ve cilt bakım ürünleri mikro komedonları hedef alıyor. Bu, komedon veya sivilceden önceki aşamadır. Bu tür bir tedavi uygulandığında mevcut mikrokomedonlar üzerine etki eder. Kısacası, sorunun köküne inip kısır döngüyü kırmamız gerekiyor!

Sivilce eğilimli cilt bakımı için doğru alışkanlıklar

Sivilceye meyilli cilt bakımı için öncelikle cildinizi dikkatli bir şekilde değerlendirmeniz gerekir. Cildiniz yağlı mı? Kuru mu? Çok sivilceniz var mı? Bu sayede cildinize daha uygun temizleme ve nemlendirme ürünleri seçebilirsiniz. Ama ilk (ve en zor) tavsiye şudur: sivilcelerinizi sıkmayın!

Sivilceye meyilli cildinizin bakımı için çözümlerimiz

Sizi cildinizle barıştırmak için tasarlanmış Eau Thermale Avène cilt bakım ürünleri
Aynı aralıktan
Cleanance Cleansing Gel

Cleanance Cleansing Gel

Matlaştırır - Temizleyici - arındırır - Temizleyici etki

Cleanance Comedomed Cilt Kusurları İçin Konsantre Bakım Kremi

Cleanance Comedomed Cilt Kusurları İç...

Fazla sebumu azaltır - Kusurları azaltır - gözenekleri sıkılaştırır

Cleanance MASK Peeling etkili maske

Cleanance MASK Peeling etkili maske

Matlaştırır - arındırır - Fazla sebumu azaltır

Eau Thermale Avène Termal Su

Eau Thermale Avène Termal Su

Yatıştırır - Cilt bariyerini geri yükler - Sakinleştirir - Yatıştırıcı etki

Back to top